Co nás čeká v příštím týdnu... 14.7. - 20.7.

13. července 2014 v 12:19 | St.Michéle |  Právě vychází
Tímto článkem bych vám chtěla představit novou stálici těchto stránek. Článek o nových přírustcích ze světa knih zde bude pravidelně přibývat každou neděli, tak, abyste měli přehled, co právě vychází a případně si knihy i mohli nakoupit.

Tento týden je to podle mého osobního názoru slabota, zaujalo mě snad pouze Asylum, jinak asi nic, ale třeba na tom budete jinak. Tím, že jsou prázdniny a (bohužel) pomalu, ale jistě se opět blíží nový školní rok, tak začíná sezóna, kdy vycházejí učebnice, ovšem tento týden je to ještě snesitelné, ten další si užijeme rozhodně více, tak snad z toho nedostanu osypky.

16.7. - Prázdniny teprve začínají (Olga Tesařová, Dagmar Lhotová, Albatros)
Podivuhodné příběhy sedmi kluků, kteří se přes prázdniny ocitnou u ještě podivuhodnější tety Dominiány. Teta bydlí v ohromném domě jen s koněm, psem a slepicí. Kluci žijí v dětském domově, kde se však právě maluje, a tak tetina nabídka přijde všem vhod. Když Šimon, Kajetán, Vojtíšek, Melichar, Jakub, Matěj a Baltazar vstoupí do domu, netuší, jak úžasná dobrodružství je čekají!
16.7. - Mikuláš na prázdninách (Valérie Latour-Burneyová, Albatros)
Konečně jsou tu prázdniny a Mikuláš odjíždí s rodiči k moři. Jenže to není tak jednoduché, jak se zdá. Nejenže s sebou musí vzít babičku, ale navíc musí Mikuláš opustit milovanou Marii Hedviku. Naštěstí pozná spoustu nových kamarádů (a taky kamarádku) a o zážitky nebude nouze. Dokonce přijde i gorila!

Knižní podoba nového filmu o malém Mikulášovi.16.7. - Otrocká krása (Ilka Pacovská, Albatros)
Šesté pokračování Sedmého smyslu je nabité napětím! Nejen kouzelníci, ale i draci a jednorožci jsou v ohrožení...
Zářivé kamínky zasazené do kůže - na čele, v uchu, na rukou, nehtech, kam si usmyslíte. Krása! Málokdo však tuší, jaké nebezpečí tato módní záležitost s sebou přináší. Také Hanka si nechala jeden zasadit. Jednorožci s ní přestali mluvit, draci jsou zděšení. Nikdo ale dívce nevysvětlí proč. Pátrání po informacích je náročné a vede k děsivým poznatkům. Kdo všechno bude muset zemřít?! Hanka je nucena skrývat se dokonce i před ochránci. Jak dopadne její setkání s trpaslíky? Dokážou bojovníkům s aberily pomoct tulíci? A podaří se přimět ke spolupráci jednorožce? Dobrodružství a kvělé čtení již pošesté!16.7. - Tajemný cirkus (Enid Blyton, Albatros)
Sedmý detektivní příběh s hrdiny Filipem, Dinou, Jackem a Luckou!
Proč Bill přivedl rozmazleného a nafoukaného Gustava, aby s nimi strávil prázdniny? Jack od první chvíle tušil, že budou problémy. Brzy se děti dozvědí, že Gustav, pravým jménem Aloysius Gramondie, pochází ze země Tauri-Hessia a je ve skutečnosti princem na zapřenou! Když jsou Gustav, Filip, Dina a Lucka uneseni, Jack, jediný z party, najde pomoc v cirkuse. Stopy vedou do vzdálené země, kde se chystá spiknutí, jež má za cíl zabít krále!16.7. - Pikantní život Charlotte Lavigneové: Cabernet Sauvignon a jahodový dortík (Nathalie Roy, Jota)
Charlotte Lavigneová se vrací v plné síle! Po pařížské zkušenosti s manželstvím se vrací do Quebeku a možná je těhotná. V téměř pětatřiceti letech debutuje jako spolumoderátorka ranního vysílání Mango a prosciutto s P-O, slavným a okouzlujícím šéfkuchařem (a bývalým přítelem své nejlepší kamarádky).
Před kamerou se snaží zapomenout na poslední měsíce, které prožila na jiném kontinentu, a chce začít nový život v Montrealu. Ale stále jí chybí krásný Max. Uvidí ho ještě? Rozvedou se? Je opravdu těhotná? A s kým?
V tomto díle budeme sledovat Charlottin profesní rozkvět a... rozuzlení jejího milostného života. Nebude to jednoduché, protože žít ve světě Charlotte Lavigneové není procházka růžovým sadem. Samozřejmě půjde hlavně o přátelství a jídlo, ale každodenní život nabere často přinejmenším zábavný obrat!

16.7. - Asylum (Madeleine Roux, Jota)
Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách.

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.

Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.

16.7. - Naše děťátko - První album (Hanka Veselá, Fragment)
Uchovejte is vzpomínky na první (k)roky života svého miminka! Vlepujte fotografie a zapisujte zajímavé postřehy. Za pár let udělají radost nejen vám.

16.7. - Matematika do dlaně pro ZŠ a nižší roč. vícelet. gymnázií (Jaroslav Eisler, Fragment)
Učivo pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií stručně a přehledně!

Praktická pomůcka obsahuje nejdůležitější, technicky seřazené poznatky z učiva matematiky.
Díky velikosti můžete knížku použít i jako tahák. :-)
16.7. - Finanční gramotnost pro 1. stupeň ZŠ (Eva Skořepová, Fragment)
Interaktivní učebnice určená především pro 1. - 3. třídu ZŠ seznamuje kluky a holky se světem peněz. Jak vznikly, kde se berou, jak je správně používat a jak s nimi zodpovědně hospodařit.

Výklad, cvičení a úkoly vycházejí z běžných situací, které děti dobře znají z domova. Snadno si tak všechno představí, dobře zapamatují a učení je bude bavit.

Titul je určen pedagogům pro práci ve škole a rodičům, kteří chtějí, aby jejich dítě umělo s penězi správně zacházet.
16.7. - Český jazyk do dlaně pro ZŠ a nižší roč. vícelet. gymnázií (Jana Eislerová, Fragment)
Učivo pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií stručně a přehledně!

Praktická pomůcka obsahuje nejdůležitější poznatky z učiva českého jazyka. Látka je zpracována v přehledných tabulkách a schématech.
Díky velikosti můžete knížku použít i jako tahák. :-)16.7. - Demonata 10 - Hrdinové pekel (Darren Shan, CooBoo)
Beranabus a Dervish jsou mrtví. Bec uzavírá s Lordem Lítost děsivé spojenectví. Pecka je slepý a proti své vůli uvězněný na Zemi. Brubbs je žílený žalem a ztrácí nad sebou kontrolu.

Démoni přicházejí do našeho světa.
Učedníci umírají jeden po druhém.
A Stín stále čeká.

Vítejte na konci!!!


16.7. - Drakie - Bez dechu (Sophie Jordan, CooBoo)
Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vyrazila s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jestli dokáže zapadnou mezi lidi. Příští rok se má totiž vydat na cesty - nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou drakii. Jenže se nachomýtne k nehodě, při které málem utone jedna lidská dívka, a potká Tatea, nejúžasnějšího lidského kluka, jakého kdy viděla. A všechno je najednou úplně jinak...
16.7. - Padlí andělé 5 - Armaggedon (Thomas E. Sniegoski, CooBoo)
Satan, Pán stínů, rozpoutal na světě nekonečné zlo a stvořil své vlastní peklo na Zemi. Jediná naděje na spásu lidstva tkví v Aaronovi, jeho milované přítelkyni a ostatních Nephilim. Tito andělští válečníci musejí ochránit civilizici a vrátit světu Boží lásku. Ale Aaron byl těžce raněn a zdecimovaná parta je nyní rozprášená a jednotliví členové se skrývají. Temná hvězda má vládu na dosah ruky. Mají Aaron a jeho přátelé dost víry, aby přežili, nebo dokonce zvítězili?


16.7. - Danteho holka (Courtney Cole, CooBoo)
Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy alespoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti kluka, ze kterého se vyklube syn místního premiéra...

18.7. - Antropologie (Dan Rhodes, Argo)
Prvotina autora románu Zlato. Dan Rhodes čtenáři předkládá "101 povídek o lásce", které na první pohled mohou působit matoucím dojmem - několikařádkové texty, které lze snadno přelétnout očima, jako povídky právě nepůsobí. Čtenář, který přistoupí na autorovu hru a začte se do jeho mikropříběhů, momentek, zdánlivě absurdních situací, shledá, že Rhodesovy texty jsou jako ledovec, z větší části skrytý povrchnímu pohledu. Za absurdními, zdánlivě nepochopitelnými i dosti černými vtipy se skrývají dramata, která mohl prožít každý z nás, a pozorný pohled odhalí, že Rhodes ve skutečnosti píše o strachu ze samoty, smutku z opuštění a nenaplněných setkání, i o zaslepenosti láskou a štěstím.18.7. - Sex není zadarmo (Chester Brown, Argo)
Originální autobiografický komiks kanadského autora. Chester je unaven ze vztahů s ženami, a po dalším rozchodu se rozhodne nezkoušet znovu najít pevný vztah s jinou dívkou. Sex mu ovšem schází, a získává ho tou nejsnadnější cestou: platí za něj.
Ve své knize otevřeně líčí své zkušenosti s prostitutkami, nejen tělesné, ale i emocionální. Nejde nikterak o pornografii - Brownův komiks zprostředkuje čtenáři svět profesionálních milenek, ne každému známý a opředený předsudky, a je především polemikou s tradičním chápáním vztahu mezi mužem a ženou.
Věcnému vyprávění odpovídá i přesné a úsporné výtvarné pojetí.

18.7. - Norsko (Phil Lee, Roger Norum, Jota)
Nový průvodce fascinující zemí fjordů, ledovců a vodopádů.
Norské království oplývá množstvím přírodních krás a jeho obyvatelé patří statisticky k nejšťastnějším lidem naší planety. Je drsně krásnou zemí hor, vodopádů, rozeklaných fjordů a majestátních ledovců. Okouzluje nejen milovníky zimních sportů, kteří se zde mohou až šest měsíců v roce ve špičkových povětrnostních podmínkách věnovat lyžování, snowboardingu nebo snowkitingu, ale i další návštěvníky této severské země.18.7. - Vietnam (Jan Dodd, Ron Emmons, Martin Zatko, Jota)
Nový, celobarevný průvodce zemí, která v současnosti prochází neuvěřitelnými změnami.
Vietnam - země s devadesáti miliony obyvatel - už dávno nepřitahuje turisty pouze pozůstatky vietnamsko-americké války, už je nelákají třicet let stará bojiště a zbytky vojenské techniky. Většina z nich míří do Hanoje, hlavního města, a druhým turistickým cílem se stalo Ho Či Minovo Město. Je pravda, že během týdenního pobytu se toho poctivě o mnoho víc stihnout ani nedá. A je to velká škoda, protože Vietnam nabízí daleko víc pamětihodností a pozoruhodných atrakcí. Kdybyste chtěli navštívit památky na severu i na jihu této rozlehlé země (rozkládá se na ploše více než 330 000 kilometrů čtverečních), potřebovali byste na to zhruba měsíc - ideální je letecký přesun, který není nijak finančně náročný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Uk 'sulové Uk 'sulové | Web | 15. července 2014 v 8:36 | Reagovat

Je to zhruba měsíc, kdy smečku Uk´sulů postihla nemoc, která napadla skoro celou smečku. Jejich Alfa však přežila a proto hledá nové členy do smečky, pro obnovení Uk´sulských tradic i genů. Neváhejte a pojďte zaplnit smečku a obnovit tradice.
http://uk-sulove.webnode.cz

2 Frux Frux | Web | 30. července 2014 v 14:09 | Reagovat

Asylum mě zaujalo hned podle obálky a plánuji si to někdy koupit!

Drakii jsem četla celou trilogii a na novelu se velice těším! Myslím, že nezklame :)

3 Dan Dan | E-mail | Web | 4. října 2014 v 23:59 | Reagovat

Ahoj,volám sa Dan, niekedy dávno som pridával na svoj blog moju tvorbu :) Po dlhšom čase som začal s aktívnym písaním, a pridal som prvú časť poviedky :) Začína sa ako pravý historický, vojnový príbeh, no neskôr to naberie fantasy/sci-fi prvky. Bol by som rád, ak by si sa na to mrkla/mrkol, ak sa ti chce :) Chcem v nej pokračovať, a potrebujem názor viacerých ľudí, čo je na nej dobre a čo zle, čo by bolo treba zmeniť. Jednoduchu pozitívnu/negatívnu kritiku, aby som sa mohol zlepšovať :)
Poviedka je zo začiatku trochu naturalistická, no ja veľmi nerád prikrášľujem veci, ktoré pekné nie sú :D Ak budeš ochotný/á, môžeš mi nechať nejaký komentár :) Vopred ďakujem za ochotu. S pozdravom Dan ;)Poviedka tu:
http://my-fantasy-writing.blog.cz/1410/spqr-1-cast

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama