Delirium: Pilot

9. července 2014 v 20:44 | St.Michéle |  Zfilmované

Triologie Delirium je pro mě svým způsobem unikát, protože to je vůbec první distopie, kterou jsem kdy četla. Napsala ji Lauren Oliver (autorka Chvíle před koncem nebo Paniky) a vydalo nakladatelství CooBoo. Četla jsem ji už před nějakou dobou, bavila mě, šokovala, avšak po přečtení mě nějak nenapadlo hledat, zda bude série zfilmována, o to věčí překvapení přišlo, když jsem si na facebookových stránkách nakladatelství pustila trailer na pilotní epizodu seriálu!

Zklamání přišlo záhy , protože jsem zjistila, že se seriál nekoná, sami fanoušci si to vzhledem k změnám ke scénáři oproti knize nepřáli a televize ho po pilotním díle, který neměl být ani odvysílán, odmítla. Tento díl měl být nakonec k dyspozici pouze 20.6. americkým divákům, ale protože i světový fanoušci si přály mít tu možnost ho shlédnout, tak bylo později umístěno i na youtube.

Pro mě osobně je trochu zklamáním, protože jsem očekávala něco víc, ale upřímně mám podobný problém u většiny filmů, které si nejprve přečtu v knižní podobě, protože opravdu není moc zfilmovaných kousků, které by přesahovaly ty knižní, vlastně neznám žádný. Delirium je krásným knižním kouskem, ale v seriálovém zpracování mě nenadchl. Upřímně, rozdíl ve scénáři oproti knize byl opravdu markantní, což pro někoho, kdo si stěžoval i u Divergence, kde jsou ty odchylky oproti tomuto minimální, asi není to pravé ořechové. Moc nechápu, co by chtěli nacpat do celé série, když se dá říct, že celý první díl byl v tom pilotním. Je toho spousta, co mi vadila, ostatně posuďte sami.

Jinak ve svém pátrání jsem narazila i na film Delirium, který by měl vyjít v roce 2015, tak uvidíme, zda je to pravda nebo ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama