Pokračování Harryho Pottera + překlad

9. července 2014 v 20:11 | St.Michéle |  Novinky

Myslím, že asi těžko někomu ušla horká knižní novinka dne (včerejška) a to, že existuje krátké pokračování Harryho Pottera. Měli jsme tu možnost o tom slyšet opravdu všude - na internetu, v rádiu a možná i někde jinde.

Jakožto správný knižní fanoušek a vlastně i fanoušek Harryho Pottera, i když se přiznám, že jsem si ještě nenašla čas přečíst všechny díly (mám přečteny pouze 4), jsem neváhala a okamžitě se zaregistrovala na Pottermore, kde se měla krátká povídka nacházet. Už předem jsem věděla, že žádné překvapení, které by mi zkazilo dojem z konce se konat nemohlo, protože je to natolik zprofanovaná série, že nejspíš nemusíte vidět ani filmy, abyste věděli, jak to skončí.

J. K. Rowling napsala toto pokračování jakožto Rita Holoubková do Denního věštce. Upřímně si myslím, že to spisovatelka pojala jako reklamu na Pottermore stránky, kterým se počet členů tímto počinem určitě zvýšil, ale je to milé a jsem ráda, že se nedržela svého výroku, že už nechá svět Harryho Pottera na pokoji a žádné pokračování nebude.

Připravila jsem si pro vás překlad této krátké povídky, snažila jsem se, ale nejspíš to nebude dokonalé, zvlášť když J. K. Rowling nepíše úplně lehkým stylem, takže nějaké nesrovnalosti klidně hlaste. Nebojte se taky vyjádřit názor na první část povídky (novinového článku) samotné.

Překlad:
Brumbálova armáda se potkala na finále Fanfrpálového světového poháru
Jsou tu celebrity, a pak jsou tu celebrity. Můžeme zde v Patagonské poušti vidět spoustu známých tváří, které si kouzelnický svět drží v milosti - ministři a prezidenti, Celestina Warbeck, kontroverzní kouzelnická kapela The Bent-Winged Snitches - ti všichni způsobili závan vzrušení s davy lidí škemrajícími o autogram a dokonce i použitím přemisťovacího kouzla, aby se dostali do VIP sekce nad hlavami davu.
Ale když se kempem a stadionem přehnala informace, že na finále dorazila určitá parta nechvalně známých kouzelníků (již více ne čerstvé teenagerské tváře, jimiž byli ve svém rozkvětu, avšak stále rozeznatelné), vzrušení se nedokázalo soustředit na nic jiného. Jak dav zpanikařil, stany byly zbořeny a malé děti sraženy na zem. Fanoušci ze všech koutů světa vyrazili směrem k místu, kde byla Brumbálova armáda spatřena, zoufalí alespoň koutkem oka spatřit muže, kterému se stále říká Vyvolený.
Potterova rodina a zbytek z Brumbálovy armády byla v kempu ubytována ve VIP sekci, která je chráněna silnými kouzli a kouzelnickou ochrankou. Jejich přítomnost zajistila velký dav shromážděný kolem označené oblasti, všichni doufající, že zahlídnou své hrdiny. V 15 hodin jim bylo za hlasitého křiku přání splněno. Potter se svými syny Jamesem a Albusem navštívil místo vyhrazené pro hráče a představil jim bulharského chytače Viktora Kruma.
Okolo čtyři a třicítky už se v bystrozorových slavných černých vlasech objevilo několik vláken stříbra, avšak stále nosí výrazné kulaté brýle, přičemž by někteří mohli říct, že se spíš hodí ke stylu dvanáctiletého. Slavná jizva ve tvaru blesku měla společnost: Potter má ošklivou jizvu přes pravou lícní kost. Žádost o vysvětlení jejího původu okomentoval slovy Ministerstva magie: "Nebudeme prozrazovat nic z tajné práce bystrozorů, jak už bylo řečeno asi tak 517 krát, slečno Holoubková." Tak co asi skrývají? Je Vyvolený zapletený do nějakých tajemství, která jednou vyplují na povrch a uvrhnou nás do nové doby teroru a chaosu?
Nebo je toto tajemství skromnějšího původu, že ho musí Potter zoufale skrývat? Zaklíná ho snad jeho žena? Začínají se objevovat trhliny, aby dokázaly společnosti, že Potterovi jsou odhodlaní ukazovat se jen šťastní? Měli bychom číst cokoliv o tom, že jeho žena by byla úplně spokojená, kdyby svého manžela a děti nechala v Londýně, aby pískala na tomto turnaji? Porota si nebyla jistá, zda doopravdy měla talent a zkušenosti, aby byla poslána na Fanfrpálový světový pohár (porota je zpět - neměla!), ale přiznejme si to, když je vaše příjmení Potterová, dveře jsou otevřené a všichni sportovci se klaní.
Jak si jistě oddaní fanoušci a následovníci vzpomenou, Potter a Krum proti sobě soutěžili v kontroverzním Turnaji tří kouzelníků, avšak zřejmě to nebude tak zlé, když se při setkání objali (co se doopravdy stalo v bludišti? Spekulace jsou nepravděpodobné vzhledem k vřelosti jejich pozdravu). Po půl hodině rozhovoru se Potter i se syny vrátil do části kempu, kde byli se zbytkem Brumbálovy armády do časných ranních hodin ubytováni.
V dalším stanu jsou dva nejbližší Potterovi přátelé, jediní, kteří o něm vědí všechno a přesto o něm odmítají mluvit s tiskem. Mají z něj strach, nebo jsou to jejich vlastní tajemství, kterých se obávají, poškozujíc tak mýt o poražení Toho-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovovat? Nyní manželé, Ronald Weasley a Hermiona Grangerová byli s Potterem téměř při každém jeho kroku. Jako zbytek z Brumbálovy armády i oni bojovali v Bitvě o Bradavice, za což bezpochyby zaslouží potlesk, ocenění a vděk kouzelnické společnosti.

...POKRAČOVÁNÍ ZÍTRA V TOMTO ČLÁNKU...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fame Fox Fame Fox | Web | 14. července 2014 v 20:40 | Reagovat

Dúfam, že sem pridáš pokračovanie, pretože je to fantasticky napísané! A proste, toto je tá Rita, ktorú všetci poznáme. :D Ach, tie jej komentáre, pričom sa čudujem, že na konci napísala niečo ako, "i oni bojovali v Bitvě o Bradavice, za což bezpochyby zaslouží potlesk, ocenění a vděk kouzelnické společnosti." :D Tá Rowlingová je skvelá spisovateľka a toto je proste pecka. A to je iba časť, ako tak čítam! Snáď pridáš pokračovanie! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama